Raylı Tente

Raylı tenteler ve raylı tente sistemleri, körüklü, mafsallı ve sabit tente den farklı olarak belli bir iskelet ray sistemi üzerine kurulmuş ve adındanda anlaşılacağı gibi ray üzerinde ileri geri hareket ettirilebilen bir tente sistemidir. Ray sistemi sayesinde tente, dilendiği kadar alana gölge verir.

Raylı tenteler, kullanıldıkları mekana göre imal edilebiliceğinden hem küçük hemde büyük alanlarda kullanılabilir. Cafeler, Otel bahçeleri yada gölge ve yağmur koruması istenen her mekanda kullanılabilirler. Sistemin rayları sayesinde büyük bir alanda birden fazla tente kullanmak yerine bir raylı tente ile dilenen alana gölge ve ağymur koruması yapılabileceğinden son derece kullanışlıdırlar.

Raylı tente nedir? Raylı tente gerektiği zaman etrafının da kapanması halinde dışarıda ayrı bir dükkân yaratmaya yarayan, ya da mekânınızın daha büyük ve daha kullanışlı olması için tercih edilen bu raylı tentenin bir özelliği de istenildi zaman kolayca açılıp, ya da istenildiği zaman kolayca kapanan bir sisteme sahip olmasıdır. Sağlam bir şekilde yapılan bu sistemin yıkılma bozulma gibi bir konusu da yoktur. Mekânlarımızın bize ait olan dış ve açık alanlarını modern bir şekilde kapanmasına yarayan bu sistemi kullananların her zaman memnun olduğu bilinen bir gerçek olmaktadır.

Raylı tente nasıl yapılır? Belli bir alanda hareketli olan ancak hareket alanın sabit olması ile sadece üstünün hareket ettiği bir sistemdir. Prefabrik bir yapı gibi direkler konularak, direkler üzerinde hareket edebilen bir sistemdir raylı tente. Model olarak çok fazla çeşide sahip olan bu raylı tentenin istenilen her modele göre üretimi yapılabilmektedir. Hatta firmamıza aklınızda hiçbir model olmadan geldiğinizde bile, firmamızca karşılıklı olarak yaptığımız modellerden esinlenerek, ya da internet üzerimden bile arama yaparak dilediğiniz modelin, firmamız tarafından üretimi yapılabilmektedir.

Raylı tente genelde üstü açık alanlarda tercih edilmektedir. Üstü açık alanların kolaylıkla kapanabilmesi için raylı tenteler kullanılmaktadır. Kafeler, restoranlar, teraslı mekânlar ve bahçeli mekânlar tarafından tercih edilmektedirler. Bu tentelerin kullanımı oldukça kolay olmaktadır. Otomatik ya da uzaktan kumanda seçeneği ile teknolojik bir yapıya sahip olmaktadır.